Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Bob Yang Mr. Bob Yang
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27067689 Е-пошта:overseas@antenk.com
Избрана производи
За нас
ANTENK Electronics Co., Ltd (со трговска марка "Antenk") е основана во 2004 година. Ние сме специјализирани за производство на прецизни плочи до плочи, автомобилски приклучок, терминален блок серија, приклучок за батерии, конектор Din41612, игла за тркалезни дупки, тркалезна дупка мајчин ред, приклучок за IC, држачи за батерии Серија, серии за машки пински заглавија, серии за женски пински заглавија, модуларен Rек RJ45 серија, серија Д-субминијатурни конектори, приклучок за заглавие на кутија, конектор за приклучок IDC, серија конектори SCSI, приклучок за сигнал за напојување, Конектор од жица до плоча, модуларен приклучок, приклучен блок, прицврстувачки жици, склопови на кабли, приклучок за влез и влез. Преку 15 години развој, прераснавме во водечки производител во Азија. Поминавме и ISO9001: 2008 и ISO1400 сертификација. Најчесто нашите производи се одобрени од UL, SGS и RoHS. Од своето основање, АНТЕНК се држи до принципот на специјализација и се обидува најдобро да ги снабдува клиентите со производи со висок квалитет по конкурентни цени, со прецизно обликување на брз удар, прецизно обликување на пластично вбризгување и автоматско склопување со поддршка на квалификувано истражување и развој и менаџерски тим. Фабриката, со фабрика за подот 3000M², има околу 250 вработени и поседува 15 комплети прецизни уреди за обликување, 9 комплети Јапонија и Тајван прецизни машини за удирање со голема брзина, повеќе од 300 комплети Различни видови пластични калапи и повеќе од 100 комплети хардверски терминални калапи, 10 комплети опрема за лабораториско тестирање и над 50 комплети машини за автоматско склопување кои можат да му обезбедат на клиентот над 10 типа и 10.000 различни делови за конектори за спецификации, компанијата има права за ракување со увоз-извоз. И до 70% производи се извезуваат во евро-американските земји. Главно клиенти: познати компании Foxconn, Flextronics, Molex, Amphenol, FCI, Siemens итн.
Погледнете ПОВЕЌЕ Посетете ја мојата фабрика
За нас
ANTENK Electronics Co., Ltd (со трговска марка "Antenk") е основана во 2004 година. Ние сме специјализирани за производство на прецизни плочи до плочи, автомобилски приклучок, терминален блок серија, приклучок за батерии, конектор Din41612, игла за тркалезни дупки, тркалезна дупка мајчин ред, приклучок за IC, држачи за батерии Серија, серии за машки пински заглавија, серии за женски пински заглавија, модуларен Rек RJ45 серија, серија Д-субминијатурни конектори, приклучок за заглавие на кутија, конектор за приклучок IDC, серија конектори SCSI, приклучок за сигнал за напојување, Конектор од жица до плоча, модуларен приклучок, приклучен блок, прицврстувачки жици, склопови на кабли, приклучок за влез и влез. Преку 15 години развој, прераснавме во водечки производител во Азија. Поминавме и ISO9001: 2008 и ISO1400 сертификација. Најчесто нашите производи се одобрени од UL, SGS и RoHS. Од своето основање, АНТЕНК се држи до принципот на специјализација и се обидува најдобро да ги снабдува клиентите со производи со висок квалитет по конкурентни цени, со прецизно обликување на брз удар, прецизно обликување на пластично вбризгување и автоматско склопување со поддршка на квалификувано истражување и развој и менаџерски тим. Фабриката, со фабрика за подот 3000M², има околу 250 вработени и поседува 15 комплети прецизни уреди за обликување, 9 комплети Јапонија и Тајван прецизни машини за удирање со голема брзина, повеќе од 300 комплети Различни видови пластични калапи и повеќе од 100 комплети хардверски терминални калапи, 10 комплети опрема за лабораториско тестирање и над 50 комплети машини за автоматско склопување кои можат да му обезбедат на клиентот над 10 типа и 10.000 различни делови за конектори за спецификации, компанијата има права за ракување со увоз-извоз. И до 70% производи се извезуваат во евро-американските земји. Главно клиенти: познати компании Foxconn, Flextronics, Molex, Amphenol, FCI, Siemens итн.
Погледнете ПОВЕЌЕ Посетете ја мојата фабрика
Нови Продукти
Rigorous Testing

High quality products

Online Support 24/7

Support online 24 hours

Just in Time Delivery

Punctual delivery

Quality Qualified

Good quality is safer

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање